Neděle: 7. neděle velikonoční
8.30 za živou a + rodinu Všianskou, Podanou a Havliškovu
slouží: P. Petr Košák
Pondělí:
Úterý:
18:15
slouží: P. Vít Dlapka
Středa:
12:15
slouží: P. Petr Košák
Čtvrtek: svátek posvěcení brněnské katedrály
Pátek:
18:15
slouží: P. Josef Kopecký
Sobota:
Neděle: Slavnost Seslání Ducha Svatého – Den farnosti
8.30 za vážně nemocného bratra a požehnání pro jeho rodinu
slouží: P. Michael Martinek
Po mši jste zváni do farní kavárny.
Sbírka na podporu katolických medií z minulé neděle činila 6.756 Kč ve Slatině, 25.140 Kč u sv. Jiljí a 5.158 Kč v Nové Líšni. Všem dárcům Pán Bůh zaplať.
Na Pátky 22. 5. k nám dorazí dobrovolnice Nikča, která strávila jeden měsíc u Salesiánů na misiích v Bulharsku.
V sobotu v 18 hodin bude na Kostelíčku májová bohoslužba.
Biskupství brněnské potřebuje na zajištění slavnosti blahořečení dobrovolníky, zvláště muže na úklid prostorů v 17:00 hodin. Lze se přihlásit na webu: https://buladrbola.cz/dobrovolnici, do poznámky napište „úklid v 17:00 hodin. Děkujeme vám za pomoc.
Pro všechny single ve věku 30–50 let je zde pozvání na čtvrtý ročník seznamovací akce s názvem „Kde jsi? Plavu za Tebou!“. Pod záštitou brněnského děkana P. Vladimíra Záleského se uskuteční v sobotu 30. května od 18 hodin v reprezentačních prostorách Biskupství brněnského – budova Petrov 2 v Brně. V 16:00 bude v katedrále sv. Petra a Pavla slavena mše svatá, celebruje Mons. ThLic. Václav Slouk, probošt Královské stoliční kapituly. Více se dozvíte na stránkách akce: www.kdejsi-plavuzatebou.cz, kde probíhá i registrace. Další informace jsou také na plakátu, Facebooku, Instagramu nebo webu brněnského biskupství.
Zveme vás všechny v neděli 24.5. na Farní den. Jako již tradičně bude k obědu podáván guláš s chlebem a k dispozici budou i různé druhy těstovinových salátů. Na zapití bude k dispozici pivo nebo limonáda. Po obědě se můžete těšit na dobrou kávu se sladkým zákuskem. Rádi bychom požádali o pomoc s napečením buchet a přípravy salátů. Kdo by byl ochoten donést salát či upéct buchtu, ať se přihlásí u Evy Švandové (e.svandova@centrum.cz).
Z dětské katecheze: Dnes jsme při dětské katechezi mluvili o Ježíšově velekněžské modlitbě, ve které se obrací ke svému nebeskému Otci a prosí ho za své učedníky, aby obstáli ve světě. Přinesli jsme si k tomu glóbus. Na něm jsme si ukazovali, jak veliký je náš svět a kde všude žijí Ježíšovi učedníci.
