Bohoslužby ve dnech 25.6.2023 – 3.9.2023

8.30    za Ludmilu Šlesingerovu

Neděle: 22. neděle v mezidobí – žehnání školákům

8:30  za dobrodince nového kostela

Dnešní sbírka je určena na bohoslovce.

Na webových stránkách Saleska je zveřejněna nabídka kroužků pro příští rok. Přihlášky je možno vhazovat do poštovní  schránky Saleska ve dveřích. Salesko je po dobu letních prázdnin pro veřejnost zavřeno.

Zatím se nikdo neozval na žádost o pomoc s přípravou liturgického prostoru během příštího roku. Kdyby si to někdo rozmyslel, ozvěte se prosím otci Vítu Dlapkovi.

Dnes máme v Salesku poslední nedělní mši před prázdninami. Mše svaté o prázdninách budou: 7:00 a 10:00 u svatého Jiljí a v 9:00 u kostelíčku. První zářiová mše v Salesku bude v neděli 3. září a budou při ní dětem žehnány školní potřeby. Nezapomeňte si přinést školní brašny.

A ještě důležitá informace pro všechny motorkáře, motorkářky a motorkárčata, jakož i skútristy, skútristky a skútrčata: dnes odpoledne vás zveme na odpolední projížďku, trasa bude ještě upřesněna. Sraz je ve 14 hodin na farním dvoře u sv. Jiljí. Pozor: baťůžky brát dovoleno.

Přihlášky na náboženství jsou v kulaťounu a na webových stránkách líšeňské farnosti.

Společná výuka 7.-9. ročníku bude jako letos ve čtvrtek v 18:15 na Salesku a povede je otec Josef Kopecký.

Společná výuka 6. ročníku bude jako loni v pondělí v 15:30 na faře a povede je paní Marie Fidlerová.

Společná výuka 3. ročníků bude jako loni podle výběru buď v úterý v 17:00 na Salesku a povede je otec Vít Dlapka, nebo ve středu v 17:00 na faře a povede je paní Zdenka Nečasová.

Výuka 4. a 5. ročníku na ZŠ Masarova bude jako loni v úterý ve 14:00 a povede je paní Helena Kohoutková.

Výuka 4. a 5, ročníku dětí ze ZŠ Horníkova bude jako loni ve čtvrtek ve 14:00 hodin na Salesku a povede je otec Vít Dlapka.

Výuka 1. a 2. ročníku na ZŠ Masarova bude jako loni v úterý ve 13:00 a povede je paní Renata Lorencová.

Výuka 1. ročníku na ZŠ Horníkova bude příští rok ve středu ve 13:15 a 2. ročníku ve 14:15 a povede je otec Vít Dlapka.

Časy 1. a 2. ročníků jsou vždy závislé na počtu přihlášených prváků, zda budou mít samostatnou či společnou hodinu s 2. ročníkem a budou proto ještě upřesněny na začátku roku.

Z dnešní dětské katecheze: Každý druh květiny na letní louce má jinou barvu a je dobrý k něčemu jinému. Stejně tak i každého z nás stvořil Bůh jako originál, každého dokonale zná a o každém sní svůj jedinečný sen. Nebojme se ho chtít poznat a uskutečnit.