Bohoslužby ve dnech 28.5.2023 – 4.6.2023

Neděle: Slavnost Sesláni Ducha Svatého
8.30    za farníky
slouží P. Josef Kopecký

Pondělí: Památka Panny Marie, Matky církve

Úterý:
18:15
slouží P. Vít Dlapka  

Středa: Svátek Navštívení Panny Marie
7:30
slouží P. Petr Košák

Čtvrtek: Svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze

Pátek:
18:15 

Sobota: Památka sv. Karla Lwangy a druhů, mučedníků

Neděle: Slavnost Nejsvětější Trojice
8:30  za dobrodince nového kostela

Na nástěnce v kulaťounu a na webu farnosti je vyvěšen soupis 23 farníků, kteří byli vámi navrženi a kteří souhlasili s kandidaturou do voleb za členy nové Pastorační rady farnosti. Volby proběhnou příští a přespříští neděli, tedy 4. a 11. června a budeme volit 6 členů. Volit mohou všichni farníci, starší 15 let. Máte možnost si seznam prohléhnout a rozhodnout se, kdo by nás měl v Pastorační radě farnosti zastupovat.

V sobotu 3. června bude v Líšni společná oslava Dne dětí všech organizací, které s nimi pracují pod názvem Den proti nudě. Účastní se ho i Salesko. Srdečně zve všechny děti i jejich rodiče na program, který v Salesku probíhá od 14:30 do 17:30. Více informací o celém dni na nástěnkách Saleska.

Touto mší k oslavě Slavnosti Seslání Ducha Svatého jsme začali náš Farní den. Nyní jste bez výjimky všichni zváni do klubu VeSPOD a na dvůr, kde je připraveno pohoštění, buchty, pivo, limo i víno k zahnání žízně a samozřejmě káva. Zvláště pro mladé je připravený kulečník, prostor pro deskovky a podobné hry. Pro nejmenší odrážedla a jiné atrakce na hřišti, venkovní šachy, výroba žonglovacích míčků. V 11:00 hodin už jistě budete hladoví a proto začneme vydávat guláš, kdo nechce, tak těstovinové saláty a kuřecí paličky zvláště pro děti. Kdo je sportovně založený, může se zúčastnit fotbalového zápasu ve 12:30 na umělé trávě. Kdo je naopak spíše hudebně založený, může si zazpívat společně s druhými venku na dvoře. Těšíme se na ochutnávky vašich pomazánek. Oficiální závěr Farního dne bude po Svátostném požehnání ve 14:00 hodin.

Z dnešní dětské katecheze: Duch svatý nám pomáhá, abychom byli farní rodinou Božích dětí a měli se rádi.