Bohoslužby ve dnech 21.5.2023 – 28.5.2023

Neděle:  7. neděle velikonoční
8.30  za děti přistupující poprvé k svatému přijímání
slouží P. Vít Dlapka

Úterý:  
18:15
slouží P. Vít Dlapka

Středa: Slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů
12:15
slouží P. Petr Košák

Čtvrtek: Památka svatého Filipa Neriho

Pátek:
18:15

Neděle:  Slavnost Sesláni Ducha Svatého
8:30     
slouží P. Josef Kopecký 

Po mši svaté jste zváni do farní kavárny

Dnes je ještě možnost odevzdat návrhy na členy pastorační rady farnosti Nová Líšeň. Schránka na návrhy je v kulaťounu.

Dnešní den je den modliteb za sdělovací prostředky. Sbírka minulé neděle na pronásledované křesťany činila 4380,- Kč ve Slatině, 27.393,- Kč u sv. Jiljí a 10.919,- Kč ve farnosti Nová Líšeň. Všem dárcům Pán Bůh zaplať.


Sbírka příští neděle bude určena na Charitu.


Dnes odpoledne budou v Salesku pokřtěni Tomáš a Bernard Šabatkovi.

Ve středu slavíme hlavní svátek salesiánů, slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů. Ranní mše svatá nebude, bude až ve 12:15 v kapli Saleska

Ve čtvrtek 25., pátek 26. a sobotu 27.5. vždy ve 20:00 hodin se pomodlíme v kapli Saleska triduum, přípravu na Slavnost Seslání Ducha Svatého.

Příští neděli o Slavnosti Svatého Ducha v neděli 28. května vás všechny zveme po mši svaté na Farní den s obědem a společným posezením. Rádi bychom vás požádali o pomoc. Ti, kdo by byli ochotni pomoci s navařením guláše, či výrobou těstovinového salátu, ozvěte se prosím po mši svaté paní Evě Švandové. Buchty či koláče je možné přinést příští neděli od 8 hodin do klubu VESPOD. Ti, kdo by si chtěli po obědě zasportovat (zahrát fotbal), přineste si sebou sportovní oblečení. Budeme rádi, když si vezmete na oběd své půllitry na pivo či limonádu. Samozřejmě budou k dispozici i jednorázové kelímky.  K odpolední svačině tentokrát neplánujeme grilování klobás, ale ochutnávku pomazánek. Pokud tedy ve vaší rodině máte nějakou oblíbenou, třeba i speciální pomazánku, můžete jí trochu přinést, aby ji mohli okusit a ocenit i ostatní. Oficiální zakončení Farního dne bude Svátostným požehnáním ve 14:00 hodin.

V sobotu 3. června bude v Líšni společná oslava Dne dětí všech organizací, které s nimi pracují. Účastní se ho i Salesko a hledáme asi tři dobrovolníky k čepování malinovky a grilování klobás. Program pro děti v Salesku bude od 14:30 do 17:30. Dobrovolníci, ochotní pomoci, hlaste se po mši u otce Víta. Děkujeme.