• Po mši jste zváni do farní kavárny.
 • Na modlitby „Chválíme v Líšni“ můžete přijít dnes v 17:00 hodin do Saleska.
 • Dnes je ještě možnost se přihlásit na naši farní pouť do Vydří v neděli 7. května. V kulaťounu je přichystný formulář pro ty, kdo s námi pojedou v neděli 7. května na farní pouť do Kostelního Vydří. Byli bychom rádi, kdybychom se tam všichni setkali. Potřebujeme znát počty poutníků do autobusu a počty obědů jak těch, kteří pojedou autobusem, tak těch, kteří přijedou pouze na neděli autem.  Cena za dopravu autobusem je 300 Kč, za oběd (řízek a bramborový salát) a svačinu 200 Kč (děti budou mít nižší cenu) a za program 50 Kč. Odjezd autobusu bude v 7:30 hodin z Líšně, návrat do Líšně kolem 20:00 hodin. Zatrhněte prosím příslušné kolonky ve formuláři. Bližší informace k farní pouti jsou na plakátku v kulaťounu. V autobusu je stále ještě hodně míst volných, tak neváhejte a přihlaste se.
 • Zveme Vás a Vaše děti na dopoledne s motorkami, odrážedly, koloběžkami… ve středu 27. dudna v 9:30 hodin na akci „Hrajeme si na závodníky“. Sejdeme se na venkovních hřištích Saleska, platba 50 Kč při vstupu.
 • Poslední setkání skupiny „Dialog se světem“ proběhne ve středu ve 20:30 hodin na Salesku.
 • Pozvánka na Žabovřeské rozmlouvání.
 • Brněnská pěší pouť do Křtin.
 • Srdečně zveme mladé na Diecézní setkání mládeže. Letos proběhne v Žarošicích v sobotu 13.5.2023. Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12-25 let. Zájemci se přihlašujte do 24.4.2023 přes online formulář uvedený na webových stránkách Diecézního centra mládeže: mladez.biskupstvi.cz/dsm. Zde také naleznete další informace. Pro účastníky z brněnského děkanátu nabízíme možnost společného odjezdu vlakem z Brna. V takovém případě uveďte v přihlašovacím formuláři možnost „doprava zajištěná knězem“. Více informací potom dostanou přihlášení emailem. V případě dotazů se obraťte na P. Josefa Janouška: jos.janousek@email.cz
 • Tento týden jsme Církví zváni k modlitbám za duchovní povolání. Modleme se za sebe a za druhé, abychom dokázali zaslechnout Boží hlas a měli odvahu jej následovat, ať už nás povede v životě jakoukoli cestou do Božího království.
 • Pro ty, kdo žijí v tzv. smíšeném manželství, kdy manžel/manželka není katolického vyznání nebo je nepraktikující, připravujeme duchovní setkání v sobotu 29. dubna od 10 do 17 hodin. Přijede paní Františka Böhmová (sestra Kateřiny Lachmanové) s tématem: Jak prožívat a realizovat víru, když to máme každý trochu jinak. Na tuto duchovní obnovu je třeba se přihlásit, počet míst je omezený. Přihlášky a informace u Elišky Vondráčkové: eliska.vondrackova@centrum.cz, tel. 731 402 736.
 • V rámci Farní cesty, skupiny Média, připravujeme schůzku, na které budeme plánovat technické zajištění nového farního webu. Zájemci zejm. z řad programátorů, webdesignerů nebo grafiků, kteří by chtěli jakkoliv přispět k tomuto dílu, nechť se obrátí na Ondřeje Gregárka na e-mail ondrej.gregarek@greo.cz. Následně dohodneme vhodný termín schůzky.
 • V rámci naší Farní cesty bychom rádi zjistili, jaká společenství v naší farnosti v současnosti fungují. Proto jsme připravili jednoduchý formulář pro zaznamenání základních informací. Prosíme o vyplnění ideálně jednou osobou za společenství, aby se informace nedublovaly. Smyslem tohoto průzkumu získat rámcový přehled o činnostech v naší farnosti. Předem děkujeme za spolupráci. Odkaz na formulář.
 • Z dnešní katecheze: Dnes jsme s dětmi během katecheze navštívili naši kapli. Uvědomili jsme si, že i když Ježíše nemůžeme vidět, tak je přítomen v podobě chleba ve svatostánku a připomíná nám to věčné světlo. Ježíšovo srdce pro nás hoří stále.
 • Info pro ministranty a jejich rodiče: Ministrantský tábor bude letos v turnusu 12.-19.8. Jako téma byl letos zvolen Klášter. Přihlašování na e-mail Jožkovi Nehybkovi.
 • Světový den mládeže (SDM) – setkání mladých lidí z celého světa s papežem – se bude konat v Lisabonu v Portugalsku od 1. do 6.8.2023 s předprogramem s diecézí od 26. do 31.7.2023. Přihlásit se mohou mladí ve věku 16 – 30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese zodpovědnost. Všechny informace i přihlašování naleznete na: https://www.svetovednymladeze.cz/. Celková cena za setkání i s předprogramem je 21.000 Kč s tím, že když se přihlásí a uhradí zálohu 5000 Kč do 17.12.2022, tak je sleva 1000 Kč. Bude dobré, když budeme ubytovaní společně na jednom místě s dalšími mladými ze salesiánských středisek. Proto při přihlašování při výběru nabídky z jaké jsem diecéze zaškrtněte „skupina Salesiáni“. To pak bude znamenat, že budeme ubytováni v diecézi Leiria – Fatima. Za líšeňské farnosti je koordinátorem salesián Petr Matula (mail: petr.matula@salesko.cz), tak se na něj obracejte s dotazy i s informací o přihlášení.
 • Abychom šetřili lakovaný povrch parket, připomínáme a prosíme, abyste se při vstupu do tělocvičny na nedělní mši svatou přezouvali. Buď použitím navlékacích přezůvek, nebo vlastními přezůvkami, což se týká asi zvláště děti, kterým jsou nazouváky povětšinou velké. Děkujeme za vaše pochopení a ohleduplnost.
 • Zveme všechny farníky, kterým leží na srdci stavba nového kostela Ducha Svatého, aby se připojili ke společné modlitbě růžence na místě stavby venku na hřišti nebo při dešti v likusáku. Scházíme se opět od září každé úterý od 17 hod. do 17:30. Potom je možnost mše sv. v kostele v 18 hod. nebo v Salesku v 18:15.

Ohlášky ze staré Líšně

 • Po mši svaté v 10:00 hodin jste zváni do farní kavárny.
 • Dnes bude pokřtěn Eliáš Babinec.
 • Dnes večer v 19:00 hodin pokračuje ve farní kavárně kurz spirituality s tématem „Strach v duchovním životě“.
 • V sobotu v 11:00 hodin budou na Kostelíčku oddáni Matouš Janča a Tereza Havlíková.
 • Tuto sobotu bude také od 10 do 17 hodin setkání na téma Jak prožívat a realizovat víru, když to máme každý trochu jinak, které povede paní Františka Böhmová. Na tuto duchovní obnovu je třeba se přihlásit. Přihlášky a informace u Elišky Vondráčkové: eliska.vondrackova@centrum.cz, tel. 731 402 736.
 • Tento týden jsme Církví zváni k modlitbám za duchovní povolání. Modleme se za sebe a za druhé, abychom dokázali zaslechnout Boží hlas a měli odvahu jej následovat, ať už nás povede v životě jakoukoli cestou do Božího království.
 • Dámský klub a Orel Líšeň zve všechny (i pány) na zájezd do Neratova, který bude v sobotu 13.5. Bližší informace u paní Hany Chaloupkové nebo Elišky Vondráčkové a na letáčku.
 • Srdečně zveme mladé na Diecézní setkání mládeže. Letos proběhne v Žarošicích v sobotu 13.5.2023. Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12 – 25 let. Zájemci se přihlašujte do 24.4.2023 přes online formulář uvedený na webových stránkách Diecézního centra mládeže: mladez.biskupstvi.cz/dsm. Zde také naleznete další informace. Pro účastníky z brněnského děkanátu nabízíme možnost společného odjezdu vlakem z Brna. V takovém případě uveďte v přihlašovacím formuláři možnost „doprava zajištěná knězem“. Více informací potom dostanou přihlášení emailem.
 • Na modlitby „Chválíme v Líšni“ můžete přijít dnes v 17:00 hodin do Saleska.
 • Pozvánka na Žabovřeské rozmlouvání.
 • Brněnská pěší pouť do Křtin.
 • Ministrantský tábor bude letos v turnusu 12. – 19.8. Jako téma byl letos zvolen Klášter. Přihlašování na e-mail Jožkovi Nehybkovi.
 • V zákristii nebo prostřednictvím e-mailu je možné zadávat intence na příští rok. V rozpisu bohoslužeb na našich webových stránkách lze ověřit volné termíny.
 • Nedělní přímluvy mohou být rozšířeny o osobní prosby přítomných. Vzadu v kostele je košíček, do kterého je možné vložit napsanou prosbu, která bude přečtena v přímluvách.
 • Hledáme dobrovolníky na obsluhu do farní kavárny, která je otevřena každou neděli po 10:00 mši svaté ve farním dvoře. Zájemci se mohou hlásit v kostele, nebo u paní Válkové.